KONST / Litografier / Färglitografi 11142137
nr 1114 2137
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 526/750, signerad. -73 mm: 45x52
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 juni 2017
kl 20:18:34
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén